Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Toplam 8 ürün bulunmaktadır.

KOLONYA

Atıştırmalık kategorisinde Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Elvan markasının ürün gamına kolonya ürünü de eklenmiştir. Türk misafir geleneğinde çikolata veya şeker ile birlikte misafirin ellerini temizlemesi ve ferahlaması için ikram edilmektedir. Covid 19 pandemisi esnasında hijyenin daha da ön plana çıkması ile ülkemizde kolonya tüketimi gözle görülür şekilde artış göstermiştir.

Çevrimiçi alışveriş sitemizde Cici markası altında limon kolonyası, mandalina kolonyası ve Ice Blue kolonyası ürünleri satışı yapılmaktadır. Kolonya liste fiyatı ve kolonya satış fiyatı sitemizde gözükmektedir.

Kolonya nedir? Neden ferahlık verir?

Kolonya genel anlamda bir parfüm çeşidi olup, içerisinde etil alkol, su ve çeşidine göre güzel koku vermesini sağlayan aromalardan (limon, tütün…vb.) oluşmaktadır. Neden ferahlık verir? Sorusuna yanıt olarak kolonyanın içinde yer alan etil alkolün uçucu bir yapıda olması ve sürüldükten sonra buharlaşması ile çevresinden ısı çekmesi sonucu serinlik hissini vermesidir. Bu sayede kolonya ferahlık hissini kullanan kişiye vermektedir.

Kolonya üzerinden 80° neden yazar?

80° tabirinde bulunan derece simgesi ilk etapta insanlara kolonyanın 80 santigrat (celcius) derece sıcaklıkta mı olduğu sorusunu getirebilir. Fakat buradaki “°” simgesi kolonyanın hacmen ne kadar alkol ihtiva ettiğini göstermektedir. Özetle kolonyanın hacimce yüzde 80’ninin alkol olduğunu ürünü satın alanlara göstermektedir.

Kolonya çeşitleri nelerdir?

Kolonyanın farklı farklı pek çok çeşidi bulunmakta olup, insanların aklına ilk etapta akla limon kolonyası ve tütün kolonyası gelmektedir. Fakat günümüzde özellikle belirli bir bölgeye ait bir ürünü ihtiva eden kolonyalar da piyasada tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Zeytin kolonyası, lavanta kolonyası ve hamsi kolonyası bahsedilen kolonya çeşitlerine girmektedir. Ayrıca çeşitli çiçek ve meyvelerden de kolonyalar üretilmekte, mandalina kolonyası, yasemin kolonyası, lime kolonya (misket limonu kolonyası da denebilmektedir) bunlara örnek olarak verilebilmektedir.

Elvan’da hangi ambalajlarda kolonya satılmaktadır?

Online alışveriş mağazamız olan elvan.com.tr de çeşitli hacim ve ambalajda kolonya bulunmaktadır. Hacim olarak 250 mililitre, 400 mililitre ve 1000 mililitrelik ürün satışlarımız vardır. Bunun yanında cam şişe ve plastik şişe şeklinde de ambalaj çeşitleri sitemizde yer almaktadır.

Sitemizdeki “Kolonya” kategorisini ziyaret ettiğinizde kolonya liste fiyatını, kolonya satış fiyatını, ürün görselini, stok durumunu ve diğer yararlı bilgileri görebilmektesiniz. Önümüzdeki dönemde yeni kolonya çeşitleri de ürün gamımıza eklenme durumu bulunduğundan online sitemizi takip etmenizi ve telefon uygulamasını (hem IOS hem de Android için aplikasyonlar bulunmaktadır) indirmenizi tavsiye ederiz.

Perakende satış dışında bayiye (toptan) satış fırsatı da var mıdır?

Sitemizde hem toplu hem de perakende olarak satın alma fırsatı bulunmaktadır. Bayi olarak üyelik oluşturup, kolonya fiyatlarını ve diğer yardımcı bilgileri inceleyebilirsiniz. Alımlarınızı kolili ya da palet bazlı yapabilirsiniz. Toplu kolonya satışı dışında bireysel müşterilerde sitemizde üyelik oluşturup, perakende olarak kolonya alımını yapabilirler. Hem perakende alım hem de bayi olarak toptan alımlarınıza dair aklınıza takılan bütün soru ve önerilerinizi iletişim bilgilerimiz ile bize ulaşarak iletebilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az
tsoft