Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

LOKUM (TURKISH DELIGHT)

Türkiye’nin geleneksel lezzetlerinin başında gelen lokum ya da dünyada bilinen ismi ile Turkish Delight, sitemizde bulunmaktadır. “Şekerleme – Jelly” ana kategorisi altında bulunan “Lokum” alt kategorisinde lokum çeşitleri yer almaktadır. Pek çok çeşidi bulunan Elvan marka lokum liste fiyatını, görsellerini, çeşitlerini ve diğer bilgilerini sitemizde bulabilirsiniz.

Bilindik Elvan kalitesinde lokum (Turkish Delight)

Lezzet olarak farklılıkların bulunmasının yanı sıra lokum içerisine bazı çerezlerin ihtiva etmesiyle çeşitlilik sağlanmaktadır. Şu anda elvan.com.tr sitesinde tat olarak birkaç lokum çeşidi bulunmaktadır. Bunlar bademli lokum, fındıklı lokum, antep fıstıklı lokum, nar-fıstıklı lokum ve gül-limon lokum çeşitleri olarak sıralanabilir. Sitemizdeki lokum ürünlerinin stok durumunu, görsellerini, paket ağırlıklarını, fiyatlarını ve diğer merak edilen bilgilerini görebilirsiniz.

Lokum (Türk Lokumu – Turkish Delight)

İnternet ansiklopedisi Vikipedi’deki bilgilere göre, lokum kelimesi Arapça kökenlidir. Bazı kaynakların 15. yüzyılda ilk lokumun Anadolu toprakları içerisinde yapıldığını belirtilir. Fakat bazı araştırmalar 18. yüzyıl sonunda sert şekerden sıkılan Osmanlı padişahı I. Abdülhamit’in yumuşak şeker istemesi ve bunun için bir yarışma düzenletmesi ile lokumun icat olduğu rivayet edilir. Bu yarışmada Ali Muhittin Hacı Bekir birinci olmuştur. Lokumu seri üretimini, çok bilinen ürün haline getiren ve Avrupa’ya da tanıtan yine Ali Muhittin Hacı Bekir olduğu kesin bilgidir.

Lokum ürününü perakende dışında toptan alım yapabilir miyim?

Lokum” alt kategorisinde yer alan ürünlerin toptan ve perakende satın alma imkanı bulunmaktadır. Sitemizde bayi ya da bireysel olarak hesap oluşturduktan sonra oluşturduğunuz hesaba göre istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip, lokum çeşitlerinin alımını gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizdeki bütün ürünler gibi lokum çeşitlerini de hem toplu olarak hem de perakende olarak alabilmektesiniz. Ürünlerimizi incelediğinizde koli adetlerini de görebilirsiniz. Ürün alımı ile ilgili aklınıza takılan bütün konular hakkında sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az