Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Toplam 32 ürün bulunmaktadır.

JELLY

Şekerleme deyince ağızda eriyen sert şeker ürünleri dışında jel kıvamındaki jelly ilk akla gelen ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Elvan Jelaxy markası ile farklı aroma ve şekillere sahip jelly online alışveriş sitesi olan elvan.com.tr de müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Site içerisinde ürün görselleri dışında, jelaxy fiyatlarını, stok durumunu ve diğer yararlı bilgileri görebilmektesiniz. Jelaxy ürünleri dışında Türkiye’nin dünyada en çok bilinen lezzetlerinden biri olan lokum da (Turkish Delight) “Jelly” kategorisi altında satışı yapılmaktadır.

Jelly nedir? Jelly ürününü kim icat etmiştir?

Jelly yapısı itibariyle esnek ve jel kıvamında bir yumuşak şekerleme türü olarak belirtilir. Yenilebilir hayvansal jelatin kullanılarak (genellikle sığır jelatini kullanılır) jelly elastik yapısı kazandırılır. Kimin icat ettiği ile ilgili soruya yanıt olarak Vikipedi’de yazan bilgi verilebilir. Şekerci William Schrafft tarafından ilk kez 1861 senesinde Amerikan İç Savaşı’na katılan askerler için üretildiği tahmin edilmektedir. Ayrıca Türk Lokumu’nun jelly esin kaynağı olduğu da bilgi olarak eklenmektedir.

Jelly Çeşitleri Nelerdir?

Elvan jelly çeşitleri arasında ayıcık jelly, kurtçuk jelly, kobra jelly (yılan jelly da denebilir) gibi hayvan figürleri dışında kalp jelly, kola jelly, diş jelly gibi şekilli jelly ürünleri bulunmaktadır. Bunun dışında tek bir paket içerisinde bulunan ve farklı farklı meyva şekillerine sahip jelly da yine Elvan markasının ürün gamında yer almaktadır. Bahsedilen bu şekil farklılıkları dışında, aroma farklılıkları da bulunabilmektedir. Ürünler farklı farklı meyve (ahududu, böğürtlen, çilek, şeftali…vb.) veya sebze (siyah havuç…gibi) aromalı olabilmektedir.

Perakende dışında toplu alım imkanı var mıdır?

Online alışveriş sitemiz olan elvan.com.tr de jelly fiyatı, lokum fiyatı, bu ürünlerin stokları ve diğer yardımcı bilgilerini zahmetsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Sitemize üye olup "Şekerleme - Jelly" kategorisinde bulunan lokum ve jelly ürünlerinden istediklerinizi sepete ekleyip, ürün satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu alımları hem bireysel (yani perakende olarak) hem de bayi olarak yapabilirsiniz. Bayi olarak alım yapabilmek için belirli adetlerin üzerinde sipariş verilmesi gerekmektedir. Bireysel ya da paletli olarak da sevkiyat yapabildiğimiz toplu alımlarınıza ait ilave bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerimizden (telefon, whatsapp ve canlı sohbet kanalları üzerinden) bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az
tsoft