Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

SOĞUK ÇAY (ICE TEA)

Online alışveriş sitemiz elvan.com.tr deki “Meşrubat” kategorisinde soğuk çay ya da orijinal ismi ile ice tea (iced tea de denebilmektedir) ürünü bulunmaktadır. Herkes tarafından bilinen gazoz ürünü dışındaki yeni lezzetlerinden biri olan soğuk çay, Elvan markasının uzun yıllara yayılan tecrübesi ve kendine has lezzetini barındırmaktadır.

Elvan Ice tea olarak limonlu soğuk çay ve şeftalili soğuk çay çeşitleri yer almaktadır. Bu ürünler 250 mililitrelik slim teneke kutularda paketlenmiştir. Sitemizde tekli ve altılı paketlerde halinde satıldığı gibi toptan alımlar için kolili veya paletli satış da yapılmaktadır. Sitemizi ziyaret ettiğinizde soğuk çay liste fiyatını, görsellerini ve merak ettiğiniz diğer bilgileri bulabilirsiniz. Özellikle toptan alımlarda ürün stokları ve teslimat şekilleri hakkında da bizleri arayarak, bilgi alabilirsiniz.

Soğuk çay nerede icat olmuştur? İlk kim soğuk çayı ambalaj içerisinde satmıştır?

İnternet ansiklopedisi Vikipedi’ye göre ilk soğuk çay, 19. Yüzyılda Hindistan’dan Amerika Birleşik Devletleri’nin sıcaklık değerleri daha yüksek güney bölgesinde demlenen çayın soğutulup, içine ilave buz ve limon konarak hazırlandığı belirtilmektedir. İlerleyene zaman ile birlikte ülkenin güneyinden diğer bölgelere de soğuk çay yayılmış ve keyifle içilmiştir. Tarihte ilk kez buzlu çayı bir ambalajın içerisine koyup, satanlar ise İsviçrelilerdir. Verilen bilgiye göre İsviçreli Max Sprenger Amerika ziyareti sırasında soğuk çaya hayran kalıp, bunun susuzluğu gidermekte başarılı olacağını düşünmüş ve ülkesine döndüğünde soğuk çayı şişe içerisine koyup, satma fikrini ortaya atmıştır.  

Buzlu çay çeşitleri nelerdir?

Buzlu çay çeşitleri dendiğinde akla ilk gelen limonlu soğuk çay ve şeftalili soğuk çaydır. Fakat günler geçtikçe ve tüketicilerin yeni lezzet talepleri de arttıkça yeni buzlu çay çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Bahsedilen şeftalili soğuk çay ve limonlu soğuk çay haricinde çilekli soğuk çay ve karpuzlu soğuk çay ön plana çıkmaktadır. Bu meyve aromalı soğuk çay çeşitleri haricinde çayın cinsine göre de ayrım olabilmektedir. Bu çay çeşitleri ise siyah çay, yeşil çay ya da bu ikisinin karışımından demlenen çaylar olabilir.

Elvan soğuk çayı (ice tea) nasıl satın alabilirim?

Sitemizden perakende ya da bayi olarak üyelik oluşturduktan sonra istediğiniz adette soğuk çayı sepetinize ekleyip, alıma dair adımları ilerleyerek, soğuk çay alımını gerçekleştirebilirsiniz. Sepetinize baktığınızda soğuk çay fiyatını ve sepet toplam fiyatını görebilirsiniz. Alım yaparken her hangi bir problemle karşılaşmanız durumunda bizimle internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az
tsoft