Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste Banner
Çikolata-Şekerleme

ŞEKERLEME – JELLY

Elvan markasının en çok sevilen ürünlerinin başında şeker veya şekerlemeler gelmektedir. Uygun şeker fiyatı ve yüksek stok kapasitesi ile müşterilere en kısa sürede şeker satışı yapabilen elvan.com.tr online alışveriş sitesinde farklı farklı pek çok çeşitte şekerleme bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk etapta akla gelenler yumuşak şeker ve sert şeker ürünleri gelmekte olup, ibon şeker, coffex şeker ve Dr. Milk şeker örnek ürünler olarak sıralabilmektedir. İki şeker çeşidinden de sitemizde bulunmakta olup, “Şekerleme - Jelly” kategorisi altında şeker satış fiyatı, görselleri ve yararlı bilgileri ile sergilenmektedir.

Şekerleme deyince ağızda eriyen sert şeker ürünleri dışında jel kıvamındaki jelly ilk akla gelen ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Elvan Jelaxy markası ile farklı aroma ve şekillere sahip jelly online alışveriş sitesinde müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Site içerisinde ürün görselleri dışında, jelly fiyatlarını, stok durumunu ve diğer yararlı bilgileri görebilmektesiniz. Jelly ürünleri dışında Türkiye’nin dünyada en çok bilinen lezzetlerinden biri olan lokum da (Turkish Delight) “Keşerleme-Jelly” ana kategorisi altında satışı yapılmaktadır.

Sert şeker

İsmi üstünde yapısı sert olan bir şeker çeşidi olup, ağızda eriterek tüketilmesi tercih edilmektedir. Bu tip şekerlere örnek olarak nane şekeri, meyve aromalı şeker, sütlü şeker, akide şekeri ilk akla gelenlerdir. Elvan markası altında pek çok çeşit sert şeker üretilmekte ve uygun satış fiyatı ile elvan.com.tr çevrimiçi alışveriş sitesinde beğenilere sunulmaktadır. Müşterilerin en çok tercih ettiği sütlü ve dört farklı meyveden (şeftali, muz, kavun ve çilek) oluşan ibon şeker dışında zencefilli ibon şeker, Coffex kahve çeşitli şekerler, Dr. Milk karamelli şeker sıralanabilir. Sitede uygun şeker satış fiyatı ve yüksek stok adeti ile sergilenen sert şekerlemeleri kolayca sitemizden satın almasını yapabilirsiniz.

Yumuşak şeker

Sert şekere nazaran yapısı daha yumuşak olup, kıvamı biraz daha sakıza yakın olan şekerleme çeşididir. Yine Elvan markası altında geniş bir ürün gamına ve uygun satış fiyatına sahip toffee olarak da isimlendirilen yumuşak şekerlerini internet sitemizdeki “Şeker” kategorisi altında inceleyebilir, kısa sürede alımını yapabilirsiniz. Elvan’ın en çok satın alınan yumuşak şekerleri yine ibon şeker olup, bu şekerin haricinde çubuk şeklinde olan meyveli şeker Stick ve Toffix’in karamelli, sütlü ve ekşi şekerleridir.

Jelly çeşitleri nelerdir?

Elvan jelly çeşitleri arasında ayıcık jelly, kurtçuk jelly, kobra jelly gibi hayvan figürleri dışında kalp jelly, kola jelly, diş jelly gibi şekilli jelly'ler bulunmaktadır. Bunun dışında tek bir paket içerisinde bulunan ve farklı farklı meyva şekillerine sahip jelly de yine Elvan markasının ürün gamında yer almaktadır. Bahsedilen bu şekil farklılıkları dışında, aroma farklılıkları da bulunabilmektedir. Ürünler farklı farklı meyve (ahududu, böğürtlen, çilek, şeftali…vb.) veya sebze (siyah havuç…gibi) aromalı olabilmektedir.

Lokum (Türk Lokumu – Turkish Delight)

İnternet ansiklopedisi Vikipedi’deki bilgilere göre, lokum kelimesi Arapça kökenlidir. Bazı kaynakların 15. yüzyılda ilk lokumun Anadolu toprakları içerisinde yapıldığını belirtilir. Fakat bazı araştırmalar 18. yüzyıl sonunda sert şekerden sıkılan Osmanlı padişahı I. Abdülhamit’in yumuşak şeker istemesi ve bunun için bir yarışma düzenletmesi ile lokumun icat olduğu rivayet edilir. Bu yarışmada Ali Muhittin Hacı Bekir birinci olmuştur. Lokumu seri üretimini, çok bilinen ürün haline getiren ve Avrupa’ya da tanıtan yine Ali Muhittin Hacı Bekir olduğu kesin bilgidir.

Bilindik Elvan kalitesinde lokum (Turkish Delight)

Ürün gamına lokum ürününü de ekleyen Elvan markası çeşitlerini artırmaya devam etmektedir. Tat olarak farklı lezzetlerinin bulunmasının yanı sıra lokum içerisine bazı çerezlerin eklenmesi ile çeşitlilik sağlanmaktadır. Şu anda online alışveriş sitesinde lezzet olarak birkaç lokum çeşidi bulunmaktadır. Bunlar fındıklı lokum, bademli lokum, nar-fıstıklı lokum, antep fıstıklı lokum ve gül-limon lokum çeşitleri olarak sıralanabilir. Ayrıca farklı paket ve gramaj seçenekleri de müşterilere miktar seçiminde yardımcı olmaktadır. Sitede Jelly kategorisinde listelenen ürünleri ziyaret eden müşteriler lokum fiyatından ürün görsellerine kadar geniş bir bilgiyi görebilirler. Önümüzdeki dönemde yeni tatların da kategoriye eklenmesi düşünülmekte olup, müşterilerimizin yenilikleri takip edebilmeleri için elvan.com.tr internet sitemizi sık sık ziyaret etmelerini tavsiye etmekteyiz.

Jelly nedir? Jelly ürününü kim icat etmiştir?

Jelly yapısı itibariyle esnek ve jel kıvamında bir yumuşak şekerleme türü olarak belirtilir. Yenilebilir hayvansal jelatin kullanılarak (genellikle sığır jelatini kullanılır) jelly’ye elastik yapısı kazandırılır. Kimin icat ettiği ile ilgili soruya yanıt olarak Vikipedi’de yazan bilgi verilebilir. Şekerci William Schrafft tarafından ilk kez 1861 senesinde Amerikan İç Savaşı’na katılan askerler için üretildiği tahmin edilmektedir. Ayrıca Türk Lokumu’nun jelly’nin esin kaynağı olduğu da bilgi olarak eklenmektedir.

Şeker Bayramı

İnternette şeker bayramı ne zaman? sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Elvan online sitesinde Ramazan Bayramı çok yoğun geçtiğinden Şeker Bayramı’nın ne zaman? olduğu hazırlık açısından bizim için de önemlidir. Bayrama ismini veren şeker ürünleri hazırlanmakta, paketlenmekte ve satışa sunulmaktadır. Bayram ziyaretlerinde çikolata haricinde en çok ikram edilen ürünlerin başında şekerlemeler gelmektedir. Sitemizde hem çikolata hem şeker hem de kolonya ürünleri de bulunduğundan, bayram ihtiyaçlarınızı online web sitemizden tek seferde karşılayabilirsiniz.

Perakende dışında toptan alım yapabilir miyim?

Şekerleme - Jelly” ana kategorisinde bulunan ürünlerin hem perakende hem de toplu satın alma imkanı bulunmaktadır. Sitemizde bayi ya da bireysel olarak hesap oluşturduktan sonra oluşturduğunuz hesaba göre istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip, satın alımını yapabilirsiniz. Elvan ibon şeker, Dr. Milk şeker, Coffex kahveli şeker, Turkish delight, ve diğer şekerleme ürünlerinin toplu alımlarında kolili ya da paletli sevkiyat da yapabilmektedir. Hem bayi olarak toplu alımlarda hem de bireysel olarak perakende alımlarınızda aklınıza takılan bütün sorular ya da bilgi talebiniz için sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden (telefon, whatsapp ve online chat) bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az