Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

Glutensiz Ürünler

Online satış mağazamız olan elvan.com.tr içerisindeki “Sağlıklı Yaşam Ürünleri’’ kategorisi altında yer alan “Glutensiz Ürünler’’ kategorisinde farklı çeşitlerde ve lezzetlerde glutensiz sağlıklı ürünler yer almaktadır.

Glutensiz ürünler, buğday, arpa ve çavdar gibi glüten içeren tahıllar yerine mısır, pirinç, kinoa ve karabuğday gibi glütensiz alternatifler kullanılarak üretilebilmektedir. Böylece çölyak hastaları veya glüten intoleransı olan bireylerin diyetlerine uygun hale gelebilmekte ve sağlıklı bir alternatif sunabilmektedir.

Glutensiz bir yaşam tarzına geçerek hem sindirim sisteminizi rahatlatıp, enerjinizi artırabilir hem de yeni lezzetler keşfedebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ederek “Glutensiz Ürünler” kategorisinde yer alan ürünlerin görsellerini, çeşitlerini, fiyatlarını, stoklarını ve diğer merak ettiğiniz bilgileri görebilirsiniz. Dilediğiniz miktara göre sepetinize ekleyip, ürün alımını yapabilirsiniz.

Gluten Nedir ve Glutensiz Beslenmek Neden Önemlidir?

Gluten nedir sorusuna kısa bir yanıt olarak, Gluten; buğday, arpa ve çavdar gibi tahıllarda bulunan bir protein kompleksi olarak tanımlanabilir. Bahsi geçen bu protein kompleksi yapılan hamurun esnekliğini ve durağan yapısını sağlayarak, unlu mamullerin şeklini korumasını sağlar. İçerisinde buğday, arpa, çavdar gibi ürünleri barındırdığı ve bu ürünlerle yapılan yiyecekler günümüzde bulunması kolay olduğundan dolayı, günlük beslenmede önemli bir yer tutmaktadır.

Bazı bireyler için gluten tüketimi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Glutenin içindeki gliadin, sindirim problemlerine neden olabilmektedir. Gluten hassasiyeti olan kişilerde, gluten tüketimi şişkinlik, gaz, ishal ve yorgunluk gibi sağlık sorunları meydana getirebilmektedir. Bu tip sağlık sorunlarına sahip bireyler glutensiz ürünleri tercih edebilmektedir.

Glutensiz Ürünler Nelerdir?

Gluten içermeyen ürünler, gluten içeren tahıllar yerine mısır, pirinç, kinoa ve karabuğday gibi gluten içermeyen tahıllar ve baklagillerden yapılan ürünlerdir. Atıştırmalıklardan temel gıdalara, kozmetik ürünlerden tatlılara kadar geniş bir yelpazede glutensiz ürünler bulunmaktadır. Mağazamızdaki ürün çeşitlerimiz arasında glutensiz un, glutensiz ezme, glutensiz fındık kreması, glutensiz puding, glutensiz helva, glutensiz mısır gevreği, glutensiz çikolata, glutensiz makarna ve glutensiz çorba yer almaktadır.

Gluten Hangi Besinlerde Bulunur?

Buğday, glutenin en yaygın kaynağıdır ve buğdaydan yapılan birçok gıda ürününde gluten bulunur. Bunlar arasında ekmek, makarna, kek, bisküvi, unlu mamuller ve hazır gıdalar yer alır. Arpa ve çavdar da gluten içerir ve unlu mamullerin yapımında kullanılırlar. Bunun dışında bazı ürünler yapısı itibariyle gluten içermemesine rağmen, içerisinde yer alan farklı bir ürün ile çapraz buluşma yaparak, gluten özelliği kazanabilir. Buna örnek olarak yulaf ürünü verilebilir. Bu nedenle, gluten intoleransı veya çölyak hastalığı olan bireyler, gluten içermeyen tahıl alternatiflerini tercih etmesi tavsiye edilebilmektedir.

Glutensiz Ürünler Hangi Miktarlarda Sitede Satılmaktadır?

Glutensiz ürünlerin miktarı, ürün çeşidine göre değişmektedir. Un 500 gram, makarnalar 125 gram, çorbalar 80 gram, çikolatalar 100 gram, gevrekler 200 gram, helvalar 185 gram, puding 224 gram, ezme ve kremalar 350 gram ve 400 gram olarak satışı yapılmaktadır.

Online satış mağazamız olan elvan.com.tr’de “Glutensiz Ürünler” alt kategorisini ziyaret edebilir, dilediğiniz gramaj çeşidine göre sipariş verebilirsiniz.

Glutensiz Ürünler Lezzetli mi?

Geçmişte glutensiz ürünler lezzetsiz ve pahalı olarak biliniyordu. Ancak günümüzde glutensiz ürünler hem lezzetli hem de daha uygun fiyatlı hale geldi. Doğru ürünler ve tarifler seçildiğinde, glutensiz ürünler, glutenli ürünlerden farksız bir lezzete sahip olabilir. Glutensiz unlar, glutensiz tahıllar gibi bileşenlerle üretilen glutensiz ekmekler, glutensiz kekler, glutensiz kurabiyeler ve diğer glutensiz tatlılar artık daha lezzetli hale gelmektedir.  

Glutensiz beslenmek artık monoton değil çünkü online satış mağazamızda geniş bir glutensiz ürün yelpazesi bulunmaktadır. Glutensiz makarnalar, glutensiz çikolatalar, glutensiz helvalar ve glutensiz ezmeler gibi pek çok ürün çeşidi bulunmaktadır.

Glutensiz Ürünleri elvan.com.tr Üzerinden Satın Alabilir Miyim?

Glutensiz ürünleri elvan.com.tr online satış mağazamız üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Dilediğiniz miktar ve çeşidine göre “Glutensiz Ürünleri” sepetinize ekleyebilir, belirtilen adımları takip ederek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siz siparişinizi verdikten sonra kısa süre içerisinde siparişiniz hazırlanmaya başlanır ve hazırlandıktan sonra anlaşmalı kargo firmasına teslim edilir.

Toplu alımlarınız için toptan satış bölümümüze link üzerinden kayıt olabilirsiniz. Kaydınız onaylandıktan sonra link üzerinden giriş yapabilir, ürünlerin koli fiyatlarını görebilirsiniz.

Devamını Oku Daha Az
tsoft