Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

GOFRET - BİSKÜVİ

Elvan markasının müşterileri tarafından çok tüketilen ürünlerinden biri gofret ve bisküvi ürünleridir. Pek çok çeşidi olan Elvan gofret ve bisküvileri elvan.com.tr online satış sitesinde “Gofret - Bisküvi” kategorisi altında müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. Gofret çeşitleri, gofret katmanları arasındaki kremanın farklılığı, üretilmiş gofretlerin kesim şekli, tamamlanmış gofretin üzerinde kaplama olup olmaması gibi parametrelerle ayrılabilmektedir. Bunun dışında ürünün yapısı biraz daha farklı olan yine içerisinde krema bulunan rulo gofretler de bulunmaktadır. Bahsi geçen ürünleri elvan.com.tr online alışveriş sitemizi ziyaret ederek, gofret fiyatlarını, stoklarını, görsellerini ve diğer yararlı bilgileri bulabilir, Elvan lezzetlerinin siparişini çok kısa sürede verebilirsiniz.

Gofret dışında bu kategoride bisküvi ürünleri de yer almakta olup, petibör (petit beurre) bisküviden, mashmellow (maşmelov) sandviçe, çikolata kaplı draje bisküviden, kurabiyeye kadar geniş bir ürün gamı bisküvi kategorisinde bulunmaktadır. Elvan markasının 70 yılı aşkın tecrübesi ve kendine has lezzetine sahip bisküvi, kraker ve kurabiyeleri elvan.com.tr çevrimiçi alışveriş sitesinde müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. Sitemizde kraker fiyatı, cookies fiyatı ve bisküvi fiyatını görebildiğiniz gibi diğer yararlı bilgileri de görebilmektedir.

Gofret kelimesinin kökeni ve anlamı nedir?

Gofret kelime olarak Fransızca kökenli bir kelime olup, “gaufrette” kelimesinden türediği düşünülmektedir. Türk Dil Kurumuna (TDK) göre tatlı bisküvi ürününe benzeyen, üstü petek biçiminde olan ve arasında krema ihtiva eden hafif bir yiyecektir. İnternet ansiklopedisi Vikipedi’deki bilgiye göre, gastronomide gofret düz, kuru, çok ince ve genellikle tatlı bir bisküvi olarak geçmektedir.

Gofret çeşitleri ve kapmaları

Gofret yaprakları arasına çeşidine göre krema konduktan ve kesimi yapıldıktan sonra gofret tamamlanmış olur. Tamamlanan gofretler ürünün cinsine göre üzerine kaplama yapılır ya da yapılmaz. Kaplamasız gofretlerde (sade gofret olarak da bilinmektedir) biten gofretin üzerine herhangi bir kaplama konulmaz. Kaplamalı olan gofret çeşidinde ise çikolata gofret üzerine dökülebilmektedir. Gofret üzerine sütlü çikolata, bitter çikolata (dark çikolatalı gofret de denebilir) veya beyaz çikolata (beyaz gofret denebilir) konabilmektedir. Ayrıca kaplamalı gofretin çeşidine göre üzerine Hindistan cevizi de konabilmektedir. Kaplamalı ya da kaplamasız gofretler Elvan markası altında üretilmekte ve online alışveriş sitesinde sergilenmekte ve müşterinin beğenisine sunulmaktadır.

Rulo Gofretler

Kaplamalı ve kaplamasız gofretler dışında ismi gibi rulo şeklinde üretilen ve içerisine krema konulan gofret çeşitleri de Elvan markası altında bulunmaktadır. Yine içerisindeki krema çeşit çeşit (fındıklı, kakaolu lime aromalı…gibi) olabilmektedir. Rulo gofretler Türk kahvesi yanında lezzetli bir eşlikçi olarak ya da yazın kup dondurmaların üzerini süslemek için konabilmektedir. Elvan markasının rulo krema dolgulu gofretlerini Türk kahvenizin yanına, dondurmalarınızın üstüne ya da diğer ürünlerinizin lezzetini katlamak için Caferoll isimli ürününü tercih edebilirsiniz.

Kaplamasız Bisküviler

İsmi üstünde bisküvi üzerine herhangi bir kaplama malzemesi konmamış bisküviler olarak kısaca söylenebilir. Kaplaması olmayan bisküvilere örnek olarak ilk akla gelen peti bör bisküvidir. Petibör bisküvi dışında parmak bisküvi, sade bisküvi gibi diğer kaplamasız bisküviler de sitemizde vardır. Sade bisküvilerin tek katlıları haricinde iki adet bisküvinin arasına genellikle krema konarak, sandviç haline getirildiği çeşitleri de bulunmaktadır. Elvan online internet sitesinde petibör bisküvi, piknik bisküvi, parmak bisküvi kaplamasız bisküvi olarak satılmaktadır.

Kaplamalı Bisküviler

Kaplamalı bisküvi çeşitlerini tek bisküvi ya da iki bisküvi üzerine kaplama dökülmesi şeklinde ayırt edilebilir. Kaplama olarak çikolata çeşitleri kullanılmakta olup, bunları siyah çikolata (bitter çikolata), sütlü çikolata veya beyaz çikolata olarak belirtilebilir. Tek katlı bisküvilerde hazır bisküvi üzerine bahsi geçen çikolata çeşitlerinden biri dökülerek elde edilir. İki katlı kaplamalı bisküvilerde ise bitmiş iki bisküvi arasına bir dolgu konur ve yine üzerine çikolata çeşitlerinden biri ile kaplanarak, ürün paketlenir. İki bisküvi arasına dolgu olarak mashmellow (içerisine vişne, çilek gibi dolgular da eklenebilir) veya krema kullanılabilir. Sitemizde Elvan markasının sevilen lezzetlerinden Fiorella’nın kaplamalı bisküvileri bulunmaktadır.

Çikolata Kaplı Draje Bisküviler

Atıştırmalıklar içerisinde bulunan draje, üzeri genellikle çikolata kaplı kuru yemiş ya da kuru meyve olarak bilinmektedir. Fakat kuru yemiş veya kuru meyve dışında bisküvi de çikolata ile kaplanarak draje üretilebilmektedir. Elvan’ın leziz bisküvileri üzeri bitter çikolata, beyaz çikolata ya da sütlü çikolata ile kaplanarak Bonbon Chipsy draje bisküvi ürünleri üretilmektedir. 400 gramlık ve 750 gramlık silindir kutularda satışı yapılan bisküvi drajeleri elvan.com.tr sitesinden kolayca tedarik edebilirsiniz.

Kurabiyeler – Cookies

Kurabiye bir bisküvi çeşidi olarak bilinmekte olup, yapısı itibariyle bisküviden farklılık göstermektedir. Pek çok çeşidi olan kurabiyeden akla ilk gelenleri kakaolu kurabiye, bonibonlu kurabiye, damla ya da parça çikolatalı kurabiye, elmalı kurabiye, limonlu kurabiye, fındıklı kurabiye, un kurabiyesi ve kavala kurabiyesidir. Bahsedilen bu tatlı kurabiye çeşitleri dışında tuzlu kurabiye de bulunmaktadır.

Bisküvi kategorisi altında bisküvi dışında kurabiye ürünleri de bulunmaktadır. Hem Elvan markasının benzersiz kurabiyeleri hem de Merba, Nutella gibi ithal markaların kurabiyeleri de sitemizde satışta bulunmaktadır. Elvan’ın Today Biscotime isimli kurabiyelerinde fındık parçacıklı kurabiye, portakal parçacıklı kurabiye, damla çikolatalı kurabiye, tereyağlı kurabiye ve tuzlu kurabiye çeşitleri yer almaktadır.

Krakerler

Kraker tuzlu bir bisküvi çeşidi olarak nitelendirilmekte olup, Elvan markası altında birkaç farklı kraker bulunmaktadır. Online alışveriş sitesinde “Gofret - Bisküvi” kategorisi altında kurabiye ve bisküvi dışında tuzlu krakerler de yer almaktadır. Almanların özel ekmeği pretzelin kendine has şeklinde üretilen tuzlu krakeri dışında çubuk kraker, peynirli kraker ve çörek otlu peynirli kraker Elvan’ın kraker çeşitlerindendir.

Ürünleri perakende ya da toplu satın alma hakkında

Online alışveriş sitemizde gofret fiyatlarını, bisküvi fiyatlarını ve stoklarını kontrol edebilir ve kolayca satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle elvan.com.tr sitesine giriş yaptıktan sonra istediğiniz gofret ve bisküvi ürünlerini sepetinize ekleyebilirsiniz. Eğer üye iseniz üyelik bilgilerinizi girebilir yoksa hem sipariş takibini kolay yapabilmeniz hem de sitemizdeki avantajları takip edebilmeniz için üyelik oluşturup, devam edebilirsiniz. Adres bilgilerini girip, ödeme adımını tamamladıktan sonra satın alma işleminiz tamamlanacaktır. Kargo sistemimizin gücü sayesinde çok kısa sürede ürünleriniz teslim edilebilmektedir.

Sitemizde perakende satışı dışında toplu alım fırsatı da bulunmaktadır. Bayi olarak toplu alımlarınızda fiyat avantajı yakalanabilmektedir. Paletli alımlar veya perakende alımlarınızdaki her türlü sorularınız için sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere memnuniyetle yardımcı olmak isteriz.

Devamını Oku Daha Az